اداره کل فرستنده های رادیویی
 
امروز : سه‌شنبه 19 اسفند 1399
 
 

آینده رادیو  

 

ازخصوصیات ویژه رسانه رادیو که استفاده از آن به همراه انجام کارهای جاری امکانپذیر است باعث می شود که  این رسانه جایگاه خوبی را در بین رسانه های دیگر در آینده حفظ کند.
در دو دهه آینده استفاده از رادیو دیجیتال عمومی خواهد شد و با افزایش
 کیفیت پخش صدا ، اطلاعات عمومی نیز بصورت پیغامهای دیجیتال به گیرنده ارسال می شود.
گیرنده شما در هر کجا که باشید لیست برنامه های رادیویی قابل دریافت را به شما می دهد و شما فقط نام برنامه را انتخاب می کنید و نیازی به دانستن فرکانس و کانال رادیوئی ندارد. بعلاوه آنکه در کنار پخش صدا ، گیرنده اطلاعاتی را می تواند به شما بدهد که مورد نیاز روزمره است. وضعیت آب و هوا ، ترافیک شهری ، برنامه پرواز هواپیما ها و ... گوشه ای از اطلاعاتی است که شما می توانید دریافت کنید.
شما چه بخواهید و چه نخواهید همراه یک گیرنده رادیو را همراه خود خواهید داشت چون در گوشی تلفن همراه شما تعبیه شده است و فقط کافی است اراده کنید که به آن گوش بدهید . البته گوشی تلفن آنقدر کوچک خواهد شد که دیگر شما وجود آنرا احساس نمی کنید.
شما سیگنال های رادیویی را به روشهای مختلف دریافت خواهید کرد.

 1.با استفاده از ماهواره
 2.با استفاده از فرستنده های DAB محلی در باند VHF
 3.با استفاده از فرستنده های DRM در باند MF,HF,VHF

با استفاده از اینترنت و بوسیله شبکه تلفن همراه و البته ممکن است شما هیچگونه متوجه نشوید که از چه شبکه و باند و فرکانسی استفاده می کنید و تنها نام برنامه مورد علاقه خود را به گیرنده می دهید و این گیرنده است که بهترین سیگنال و بالاترین کیفیت را انتخاب و به شما تحویل می دهد. خدمات جانبی گیرنده های رادیو نیز ممکن است برای شما جالب باشد . مثلاً ممکن است شما بخواهید که اخبار را به زبان دیگری بشنوید ، کافی است بر روی گیرنده زبان مورد علاقه خود را انتخاب کنید.
این قابلیت نیز وجود خواهد داشت که شما کنترل حرکت خودرو را به گیرنده رادیو بسپارید و فقط مقصد را مشخص کنید تا گیرنده که اطلاعات ترافیکی را دریافت می کند و به همراه سیستم GPS خودرو شما را از کم ترافیک ترین مسیر به مقصد برساند.

 

 

 
آشنایی با اداره کل

دانستنیهای رادیو

تحقیقات
کاربران خاص
اتوماسیون اداری
تالار بحث فنی
نقشه سایت
ارتباط با ما

 

 

 

     

 


مایلید این صفحه را به عنوان Homepage  یا  Favorites  خود انتخاب نماييد .